wakacje 2021
fot. Pixabay.com

Pandemia wpływa każdego dnia na naszą przyszłość. Obliczono, że dzięki niej zrobiliśmy skok technologiczny o około 5 lat. Czy w temacie podróży wakacyjnych również się coś zmieni? 

Pierwszy kwartał roku

Mimo, że końca pandemii na świecie niestety nadal nie widzimy, pierwszy kwartał roku jest czasem planowania urlopów w firmach. Dla wielu z nas jest to również czas planowania wyjazdów wakacyjnych.

Czy w tak niepewnych czasach warto cokolwiek planować? Czy będziemy mogli zwiedzić plaże Grecji, lub wyjechać na urlop do Turcji?

Nikt nam nie jest w stanie tego zagwarantować. Dlatego trendy w podróżowaniu i spędzaniu wakacji ogromnie się zmieniły. Widzimy to już z końcówką stycznia 2021 roku.

StayHome przez kolejny rok?

Niebezpieczeństwo zarażenia się, zamknięte granice i ograniczenia w przemieszczaniu się… Bardzo możliwe jest, że do czasu letnich wakacji nie uda nam się uporać z problemem pandemii.

Gdy dołożymy do tego fakt, że ludzie nie mogą dziś być pewni swoich stanowisk pracy i obawiają się ją stracić, nie dziwimy się rosnącym trendom.

#Stayhome, #zostańwdomu to hasztagi które silnie wywarły wpływ na społeczeństwo, gdy wybuchła epidemia koronawirusa. Teraz, gdy nie jesteśmy pewni swojej przyszłości tendencja spędzania czasu wolnego w domu wzrasta.

Wakacje na działce, balkonie czy urlop na wsi u dziadków stanie się bardzo modny. Dzięki temu, że izolacja w domu trwa już prawie rok, nauczyliśmy się organizować kreatywne zajęcia w zaciszu domu.

Dlatego też wypoczynek w swoich czterech kątach, w czasie nadchodzącego urlopu nie będzie dla nas uciążliwy. 

Poznaj swój kraj

gdzie na wakacje
fot. Pixabay.com

Czy świat otworzy granice? W jaki sposób będziemy walczyli z wirusem w najbliższych miesiącach? Aby nie martwić się tym, wielu z nas zaplanuje wakacje w kraju.

Jest to wspaniały moment, by poznać Polskę. Mamy to szczęście, że możemy odpoczywać w kraju, w którego granicach znajdują się zarówno góry, jeziora, Morze, puszcze, jak i lasy.

Mamy przepiękne malownicze miasta, które tajemniczo szepczą nam legendy i wsie, gdzie spotkać na podwórku nadal można kozę lub kurę.

Różnorodność naszego kraju sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie i będziemy na nowo mogli się zachwycić pięknem kraju, w którym mieszkamy.

Może tegoroczny urlop będzie czasem, gdy zwiedzimy największą pustynię Europy? Znajdziemy w lesie różnokolorowe jeziora? A może odpoczniemy na łonie natury na terenie jednej z wielu agroturystyk?

Rok 2021 będzie powrotem rodaków nad polskie jeziora. Znów wyjedziemy szukać grzybów w naszych lasach. Poopalamy się nad Bałtykiem, lub odkryjemy dzikie Bieszczady.

Co więcej, może nareszcie będziemy mogli poznać nasze własne kąty? Przejść się dawno zapomnianymi uliczkami swojego miasta. Odkryjemy z dziećmi ścieżki, którymi podążają żuki po naszej działce. Gdziekolwiek byśmy nie byli, w czasie tych wakacji poznamy lepiej nasz kraj. 

Podróż kamperem

Pandemia sprawiła, że taki sposób podróżowania zyskał jeszcze bardziej na popularności. Kamper to małe mieszkanie na kółkach. Swoją wyższość nad namiotem zawdzięcza kołom, dzięki którym codziennie możemy pić kawę w innym miejscu.

Widzą to również osoby tworzące branżę turystyczną. Dzięki kamperom nadal jesteśmy odizolowani, ale nie musimy spędzać wakacji tkwiąc w miejscu.

urlop w 2021
fot. Pixabay.com

Popularność tego środka transportu rośnie z każdym miesiącem. W wakacje będziemy częściej spotykać na drogach te specyficzne pojazdy, a właściciele kurortów i domków letniskowych już szykują ofertę dla zmotoryzowanych gości.

Jeśli nie posiadamy własnego kampera, z pomocą przychodzą wypożyczalnie. 

Blisko natury – szanując jej wyższość

Czy pandemia miała jeszcze jakiś wpływ na naszą niepohamowaną chęć poznawania nowego? Oczywiście, że tak!

Świadomość ekologiczna i potrzeba zadbania o środowisko wzrosła. Wszystko to przez przypuszczenia, że wirus Sars-CoV rozprzestrzenił się po całym świecie z nielegalnego rynku zwierząt w Wuhan.

Ukazuje to problem traktowania przyrody przez ludzkość. Pandemia kazała nam przyznać naturze wyższość nad nami.

Musimy zacząć ją szanować i wielu z nas jest na to gotowa. Żyć ekologicznie, gdy pandemia się skończy, nie będzie polegała jedynie na segregowaniu śmieci.

Podróże po pandemii będą cechowały się obserwacją przyrody, zachwycaniem się nią, ale nie ingerowaniem. 

Zwiedzimy świat na kanapie

Nasza osobista kanapa może nas przenieść niczym czarodziejski dywan gdziekolwiek chcemy. Dzięki technologii możemy zwiedzić Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i tego samego dnia wziąć udział w balecie, który ma swoją premierę w Rosji.

Pandemia otworzyła nam możliwości cyfrowego zwiedzania obiektów muzealnych i zabytków. Dzięki niej możemy zdobyć choć namiastkę teatru i obejrzeć spektakl bezpiecznie w domu. 

Pandemia wpłynie na wiele aspektów naszego życia. Również na nasz czas wolny i chęć spędzania urlopu nie w konkretnym miejscu, a z konkretnymi ludźmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here