walentynki 2021
fot. Pixaay.com

Walentynki już w przyszły weekend. Czas zająć się ich organizacją! O czym warto pamiętać w dniu zakochanych? Co nam wolno, a na co nadal nie możemy sobie pozwolić? Sprawdź koniecznie, jakie obostrzenia zostały zniesione i co możesz zrobić w tym dniu ze swoją drugą połówką.

Walentynki, a obostrzenia

Rząd zdjął obostrzenia, polegające na całkowitym zamknięciu teatrów, kin i hoteli. Otwarte są filharmonie i opery, a także otwarte boiska sportowe.

Możemy wybrać się na basen lub stok narciarski. A także możemy wybrać się na dłuższą podróż, ponieważ otwarte zostały hotele. 

Jak zorganizować walentynki?

Zastanawiasz się, co robić w walentynki? Świętowanie Dnia Zakochanych to jedno z przyjemniejszych świąt. Zamiast, lub oprócz prezentu dla niej, czy upominku dla niego, możemy zorganizować ten dzień.

Celebrowanie walentynek będzie o tyle atrakcyjne w tym roku, że po miesiącach izolacji, wiele instytucji kultury dostało zielone światło, by się otworzyć. Jest to więc idealny pomysł na spędzenie czasu z bliską osobą.

Warto jednak wcześniej zarezerwować bilety, ponieważ chętnych na wyjście z domu w tym dniu z pewnością będzie wielu. Niezależnie od tego, na jakie świętowanie się zdecydujemy, warto o tym poinformować drugą połówkę. By była odpowiednio przygotowana. 

Kulturalne walentynki

Co robić w walentynki
fot. Pixabay.com

Dzięki otwarciu kin, teatrów, oper i filharmonii, mamy możliwość spędzić te walentynki bardzo kulturalnie. Seans filmowy i komedia romantyczna? Może spektakl w teatrze? Jeżeli nigdy dotąd nie spędziliście w ten sposób walentynek, warto  to wypróbować.

Jesteśmy pewni, że prace nad organizacją tego dnia ruszył we wszystkich otwartych instytucjach. Będziemy więc mieli wybór i będziemy mogli spędzić ten wieczór na przyjemnym koncercie w filharmonii lub oglądając operę o zakochanych. 

Walentynki dla aktywnych

Jeżeli oboje jesteście osobami, które wolą spędzać czas aktywnie, walentynki na sportowo mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Mamy do wyboru zjazdy na nartach czy snowboardzie, pływanie w basenie lub sporty na otwartych boiskach.

Niektóre kluby morsów w Polsce mają zamiar świętować walentynki w lodowatej wodzie. Takie wspólne przeżycie może bardzo łączyć ludzi. 

Walentynki i ulubione smaki

Macie swoją restaurację, w której świętujecie każdą rocznicę i dzień zakochanych? Niestety w tym roku wszystko zapowiada, że rząd nie otworzy restauracji na czas święta zakochania. Jednak restauracje mogą sprzedawać potrawy na wynos.

Walentynki to dzień, gdy wiele z nich zbiera zamówienia od swoich klientów i przygotowuje Wasze ulubione dania na wynos. Warto wcześniej sprawdzić to rozwiązanie i zarezerwować dania, które będziecie jedli w Walentynki. W tym dniu restauracje spodziewają się większej ilości zamówień.

Dlatego ważne jest, by złożyć zamówienie nawet tydzień wcześniej, by restauracja mogła dla nas przygotować potrawy. 

Walentynkowy weekend pełen atrakcji

Walentynki 2021 przypadają w weekend. Oznacza to nie mniej nie więcej, że będziemy mogli wyjechać na cały weekend. Zwłaszcza, że hotele zostały otwarte i możemy wybrać dowolne miejsce w Polsce na spędzanie dnia zakochanych.

Romantyczny wieczór w górach? Może marzy Wam się mroźny spacer polskim wybrzeżem? Wolicie ciche leśne zakątki i otoczenie jeziora? A może wolicie zwiedzić któreś z polskich miast? Gdziekolwiek się nie wybierzecie, ważne że spędzicie ten dzień wspólnie.

Walentynki w domu

Nie każdy ma ochotę od razu wyjeżdżać. Dla niektórych najlepiej spędzone walentynki to te we dwójkę w domu. Nikt nam nie wmówi, że walentynki w domu są nudne. Mamy tyle zajęć do wyboru!

co robić w walentynki
fot. Pixabay.com

Zaczynając od wspólnej kolacji lub kawy, przez picie gorącej czekolady, czy nawet wspólną relaksującą kąpiel. W domu możecie grać w gry planszowe, lub zorganizować przyjęcie i zaprosić do siebie zakochanych znajomych. Walentynki w domu to idealna alternatywa, którzy po całym tygodniu pracy chcą choć chwilę spędzić w czterech kątach swojego mieszkania.

Walentynki w 2021 roku będą wyjątkowe. Pandemia sprawia, że nie mamy takiej swobody świętowania jak w poprzednich latach. Jednak i w tym roku najważniejsze jest to, by pamiętać o swojej drugiej połówce i jeśli to tylko możliwe, spędzić z nią ten dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here