prezent na Dzień Dziadka
fot. Pixabay.com

Dzień Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Już 22 stycznia wszyscy dziadkowie będą obchodzili swoje święto. Zastanawiasz się jaki kreatywny prezent zrobić swojemu Dziadkowi? Mamy na tę okazję kilka propozycji.

Od pasji do prezentu

Dziadkowie z chęcią przyjmują prezenty, które nie tylko wzbudzają sentyment, ale także są użyteczne. Dlatego szukając odpowiedniego prezentu z okazji Dnia Dziadka, warto zastanowić się nad tym, jakie pasje nasz Dziadek posiada. 

Może z chęcią wędkuje? Albo interesują go militaria? Może Dziadek jest zapalonym działkowcem, a może woli usiąść i poczytać książkę przygodową? Z pewnością do głowy przychodzi nam choć jedna pasja, z którą kojarzy nam się nasz Dziadek. Więc teraz wystarczy zastanowić się nad tym, co będzie dla niego odpowiednim prezentem. 

Wędkarza ucieszy nie tylko nowy spławik, ale także gadżet, który przyda się w czasie wyprawy na ryby. Może to być scyzoryk, lub wygodny fotel dla wędkarzy. Jeśli Dziadek jest typem podróżnika, ucieszy się z porządnego termosu, z którego będzie mógł napić się ciepłej kawy w każdym miejscu na świecie. 

W przypadku małych dzieci, równie dobrze sprawdzi się laurka z elementami pasji dziadka. Zapytajmy malucha, co lubi dziadek. Możemy być zaskoczeni odpowiedziami, szczerością oraz spostrzegawczością dzieci. 

Dziadek – łasuch i prezent

Wiedząc, że Dziadek lubi słodycze, możemy kupić mu dobre czekoladki. Postawmy na czekoladki w kształcie kluczy do majsterkowania, czy samochodu, lub kupmy personalizowane słodkości specjalnie dla dziadka. Można ich szukać wśród lokalnych rękodzielników lub na portalach internetowych.

Możemy również postawić na paczkę pełną słodkości. Takie gotowe kosze znajdziemy w wielu sklepach spożywczych. Możemy też spróbować sami taki skompletować. W takim prezencie może znaleźć się dobra kawa, czekoladki, ciastka, ale także trunki alkoholowe. Wszystko zależy od tego, jaką kwotę planujemy wydać na prezent. 

Dzień Dziadka 2021
fot. Pixabay.com

Sentymenty nie tylko dla babci

Zdjęcia wnuków podarowane w prezencie kojarzą nam się z półką na starej komodzie. Nijak nie pasują do dziadka, a raczej do postaci babci, fotela i ciepłych kapci. Nie zabronimy nikomu podarować dziadkowi zdjęć wnuków. Możemy jednak zamiast tradycyjnej ramki sprawić mu brelok do kluczy ze zdjęciem. Prócz tego dobrym pomysłem jest personalizowany kalendarz, czy magnes. Możemy dziadkowi podarować również kubek ze zdjęciem lub z życzeniami. 

Prezent nie tylko materialny

Świat z każdym dniem pędzi coraz szybciej. Młodzi, chcąc za nim nadążyć, nie mają zbyt wiele wolnego czasu. Dzień Dziadka jest więc idealną okazją na to, by podarować bliskiej nam osobie swój czas i uwagę. Wyłączmy telefon i odwiedźmy Dziadka. Wyjdźmy z nim na spacer, zaprośmy do kawiarni, czy po prostu pomóżmy w majsterkowaniu. Nasza obecność będzie dla niego najlepszym prezentem. 

Małe dzieci tworząc laurki, czy mówiąc wierszyk-życzenia sprawią Dziadkowi dużo większą radość niż najdroższy prezent. Ważne, byśmy pamiętali tego dnia o Dziadku i złożyli mu życzenia.

jaki prezent na dzień dziadka
fot. Pixabay.com

Co, jeśli dziadek mieszka daleko?

Nie każdy ma taką możliwość, by odwiedzić swojego Dziadka. Niektórzy z nich mieszkają wiele kilometrów od naszego stałego miejsca zamieszkania. Jeśli dziadek umie korzystać z najnowszych technologii, możemy tego dnia postawić na połączenie wideo. Jeśli dziadek nie najlepiej radzi sobie z nowinkami technicznymi, wystarczy, że wnuki do niego zadzwonią. 

Miłą niespodzianką będzie również wysłanie dziadkowi kartki z życzeniami. Kiedyś tak powszechna forma komunikowania się, dziś może wzbudzić miłe wspomnienia i sprawić wiele radości.

Dziadek nie od święta

Nie ważne, jak daleko od nas mieszka nasz Dziadek. Warto zrobić porządny rachunek sumienia i zastanowić się, czy poświęcamy mu wystarczająco dużo czasu

Wystarczy raz na kilka dni zamiast do znajomych, wykręcić numer telefonu do Dziadka. Wpaść do niego choćby na godzinkę, gdy będziemy w pobliżu. Dzień Dziadka to pretekst, ale nie powinien on być jedynym dniem w roku, gdy pamiętamy o seniorach z naszych rodzin. Niech Dziadek nie będzie nigdy musiał czekać na swoje święto, by wnuki go odwiedziły.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrezent z okazji Dnia Babci
Następny artykułParapet babci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here