Jaki prezent na dzień babci
fot. Pixabay.com

Dzień Babci już 21 stycznia. Jest to święto ważne nie tylko dla wszystkich babć, ale i dla wnuków. Jeśli zaś mamy małe dzieci, to i dla nas – rodziców Dzień Babci jest wyjątkowy. Co kupić babci z okazji jej święta? Sprawdź nasze propozycje!

Nie tylko zawartość się liczy

 Prezent z okazji Dnia Babci będzie przez nią doceniony. Nieważne co dostanie. Z pewnością najbardziej ucieszy ją fakt, że wnuki pamiętają o niej w tym wyjątkowym dniu. Szukając odpowiedniego prezentu, warto wziąć pod uwagę wiek dziecka. Przecież maluchy w wieku przedszkolnym mogą przygotować dla babci laurkę, która będzie dla niej znaczyła więcej niż jakikolwiek inny prezent. 

Ujmij piękne chwile

Dzięki aparatom wbudowanym w naszych smartfonach, na pewno każda mama ma mnóstwo zdjęć swoich pociech. Możemy wywołać zdjęcie wnuków, kupić ramkę na zdjęcia i spakować ładnie prezent. Taki upominek będzie mógł przez lata zdobić mieszkanie babci i sprawi jej wiele przyjemności. Innym stosunkowo stałym prezentem dla babci jest kwiatek w doniczce. Możemy również kupić babci z okazji jej święta czekoladki czy kubek. 

Jeśli chcemy na prezent wydać większą sumę, możemy zamówić dla babci personalizowany kalendarz, czy delikatną biżuterię. Każda babcia z przyjemnością także spędzi długie wieczory z ciekawą książką w ręku. Starsze wnuki mogą porwać babcię do kawiarni i przyjść na spotkanie z bukietem kwiatów. 

Wybierając na prezent kosmetyki lub perfum, musimy być pewni, że babcia akurat takich kosmetyków czy zapachów używa. Jeśli jednak znamy jej upodobania dość dobrze, z pewnością sprawi jej to przyjemność. Możemy również podarować babci 

Innym ciekawym rozwiązaniem na prezent może okazać się ręcznie robiony prezent. Mamy jeszcze dość czasu, by od lokalnych rękodzielników, czy przez Internet kupić personalizowane pierniczki, zabawne mydełka, a nawet gry dla babci i wnuka. 

Dzień Babci
fot. Pixabay.com

Donica życzliwości

Znów w łaski powracają kwiaty, które pamiętamy z domów naszych babć. O ile monstery powoli przestają robić szał w naszych mieszkaniach, tak na ich miejsce wchodzą kolejne rośliny naszych babć. Są nimi fiołki, paprotki, czy tzw. asparagusy czyli Szparagi Pierzaste. Każdy z nas z pewnością pamięta również na parapecie babci Mirt Zwyczajny, który przez babcie często nazywany jest mertą. Także zielistki można z powodzeniem szukać dziś w kwiaciarniach. Z okazji Dnia Babci możemy również kupić miniaturowe różyczki w doniczkach, czy azalie. 

Babcia na odległość

Wielu z nas wyprowadziło się już dawno z domu rodzinnego. Jeśli nasze dzieci (lub my) mamy babcie dość daleko, warto wcześniej zaplanować wizytę u niej.

Jeśli praca i obowiązki nie pozwolą nam podjechać do babci w dniu jej święta, warto zapowiedzieć się z wizytą weekend wcześniej. W ten sposób pokażemy babci, że o niej pamiętamy. Możemy również zadzwonić do niej, czy odpowiednio wcześniej wysłać kartkę z życzeniami.

co na Dzień Babci
fot. Pixabay.com

Jeśli nasze babcie żyją i chcielibyśmy odwiedzić tego dnia zarówno swoje babcie, jak i babcie naszych pociech, Dzień Babci może okazać się misją wymagającą niezwykłych rozwiązań logistycznych. 

Tak czy inaczej, każda babcia powinna dostać przynajmniej telefon z życzeniami od swoich wnuków w dniu jej święta. 

Babcia od święta i na co dzień 

Świętowanie Dnia Babci powinno nam uświadomić to, jak ważna w życiu każdego człowieka jest właśnie babcia. Mimo, że nasze społeczeństwo się zmienia i już nie tak często spotykamy rodziny wielopokoleniowe, babcie nadal odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Dlatego rodzice mają wręcz obowiązek utrzymywania kontaktów między babcią, a wnukami. Dorośli powinni doceniać nie tylko mądrość i doświadczenie, ale także więzy rodzinne. Upływający czas nie jest dla nas sprzymierzeńcem. Warto więc utrzymywać kontakt z babcią nie tylko od święta i pamiętać, by do niej zadzwonić lub ją odwiedzić od czasu do czasu.

Przecież kto, jak nie babcia może poopowiadać zabawne historie rodzinne lub opowiedzieć o przodkach, których znamy jedynie z opowieści. 

Może Dzień Babci 2021 powinien być pretekstem do odnowienia relacji rodzinnych i początkiem systematycznego kontaktu z babcią?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here