zakupy online
fot. Pixabay.com

Zakupy online co roku zyskiwały nowych klientów. Wzrost naszych zachowań zakupowych co roku wzrastał o kilka-kilkanaście punktów procentowych. A później przyszła pandemia.

Odsetek internautów kupujących online

Internauci co roku chętniej korzystali z możliwości zakupów online. W 2017 roku jedynie 54% osób korzystających z Internetu wykorzystywało możliwości kupowania online.Tendencja ta wzrastała, ponieważ rok później już 56% internautów robiła zakupy w sklepach internetowych.

Popularność tej branży wciąż rosła. W 2019 roku były to 62% osób, które regularnie kupowała w Internecie. Pandemia zmieniła wszystko. Przyszedł rok 2020 i możliwość kupowania przez Internet zaczęło doceniać 73% Internautów. Możliwość kupienia potrzebnych nam rzeczy nawet w trakcie trwania izolacji sprawiła, że wiele polskich biznesów przeniosła się do sieci. Była to jedyna możliwość zarobienia, a przy okazji świetna decyzja tego sektora gospodarki.

czy warto kupować online
fot. Pixabay.com

Dlaczego zakupy w Internecie są tak popularne?

Osoby, kupujące przez Internet, cenią sobie wiele czynników, przez które decydują się na takie zakupy.

Wyższość zakupów internetowych nad stacjonarnymi to nie tylko bezpieczeństwo w czasach pandemii. Są one także wygodniejsze. Możemy kupić potrzebne nam rzeczy z każdego miejsca na świecie. O każdej porze dnia i nocy. Co więcej, sklepy stacjonarne nie zawsze mogą sobie pozwolić na tak szeroki asortyment, jak sklepy internetowe.

Jeśli więc w naszej ulubionej sieciówce nie mają akurat naszego rozmiaru bluzki, wystarczy kilka kliknięć, by przyszła ona do nas paczką prosto do domu. Dodatkowo, wielu Internautów ocenia, że zakupy robione w taki sposób są tańsze od tych robionych tradycyjnie. 

Ci, którzy nie robią zakupów online, czyli około 27% osób czynnie korzystających z sieci Internetowej, twierdzą że najważniejszy jest dla nich fizyczny kontakt z towarem. 

Przypuszczamy, że sklepy Internetowe, chcąc przekonać także tą grupę odbiorców do robienia u nich zakupów, coraz częściej będą proponowały darmowy zwrot lub zamianę towaru. Dzięki temu nawet, jeśli zamówimy zły rozmiar spodni, będziemy mogli w łatwy sposób je oddać. 

zakupy w Internecie
fot. Pixabay.com

Łatwiejsze zakupy i bezpieczeństwo płatności

Rok 2020 to prawdziwy bum sklepów internetowych. Każdego dnia powstają nowe, przez co coraz trudniej wbić się na rynek. Jednak to nie przeraża samych sprzedających. Dobrą metodą jest sprzedaż online na rynkach lokalnych. Dzięki takiej metodzie, osoby kupujące mają możliwość wspierania lokalnych przedsiębiorców. Często tych samych, u których przez lata kupowali stacjonarnie. Dodatkowo sprzedaż taka sprawia, że nie musimy czekać na przesyłkę i kuriera, a po zakupie możemy udać się do sklepu pewni, że towar zostanie odłożony i z pewnością będzie on dla nas dostępny. 

Ponadto ufność kupujących coraz bardziej wzbudzają bramki płatności. Taka możliwość zapłacenia za towar jest też coraz chętniej wybierana przez Polaków. Dzięki niej nie musimy czekać na kuriera z gotówką w portfelu. Płatności za pobraniem coraz rzadziej są wybierane i wiele sklepów całkowicie rezygnuje z takiej metody finalizacji zakupu. Wszystko to dlatego, że bramki płatności gwarantują zwrot środków pieniężnych w razie problemów z towarem. 

Sklepy zagraniczne? Dlaczego nie!

Polacy robiący zakupy przez Internet są coraz bardziej ufni. Coraz chętniej kupują nie tylko na polskich stronach, ale także zamawiają paczki z zagranicy. Dzięki bezpiecznym płatnościom wiemy, że towar do nas dotrze. Już 30% osób kupujących przez internet robi zakupy na zagranicznych stronach. 

Zakupy online zyskują popularność zarówno wśród młodych, jak i u seniorów. Dziś możemy kupić w Internecie już wszystko. Zaczynając od mebli, ubrań czy książek, kończąc na produktach spożywczych i środków higienicznych.

Kupując online warto zachować zdrowy rozsądek. Kupujmy tylko w sklepach internetowych, które niczym nie wzbudzają naszych wątpliwości. Warto przeczytać regulamin sklepu przed przelaniem gotówki na jego konto. Możliwości, jakie daje Internet wspierają polskich przedsiębiorców w przetrwaniu pandemii. Niestety są też idealnym sposobem na oszukanie Polaków. Każdy sklep Internetowy musi być zarejestrowany jako firma lub prowadzić działalność nierejestrowalną, co również musi zostać udokumentowane. Dlatego tak ważne w zakupach internetowych jest to, by nie dać się ponieść szałom niskich cen, a racjonalnie myśleć.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to jest Montessori?
Następny artykułZalety Chustonoszenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here