jak zorganizować home office
fot. Pixabay.com

Home office trwa już na tyle długo, że warto zająć się wreszcie aranżacją swojego własnego domowego biura. Co zrobić, gdy mamy małe mieszkanie i niewiele miejsca na zorganizowanie swojego kąta? Jak urządzić domowe biuro w każdym mieszkaniu? Jak zaaranżować miejsce do pracy zdalnej?

Praca zdalna – kwestia czasu?

Zdecydowana większość osób, które pracują zdalnie, bo aż 83% chciałoby po pandemii również kontynuować pracę zdalną. Nie przez cały czas, ale możliwość wykonania swojej pracy w domu raz na jakiś czas sprawia, że praca zdalna jest dla nas bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. 

Mimo, że po pandemii teoretycznie Polacy wrócą do biur, to aż 37% z nas chciałoby mieć ustawowo zagwarantowaną możliwość pracy zdalnej 1 raz w tygodniu. Zdaje się więc, że home office wszedł nam w krew i będziemy w ten sposób pracować już na stałe. 

Jak znaleźć swoje miejsce w domu?

Praca zdalna to nadal ogromne wyzwanie dla wielu z nas. Organizacja pracy zdalnej to nie tylko podział czasu na pracę i dom, ale także znalezienia w mieszkaniu odpowiedniego miejsca. Miejsce do pracy zdalnej powinno być:

  • wygodne,
  • ciche,
  • spokojne,
  • bez dodatkowych rozpraszaczy,
  • uporządkowane,
  • łatwo dostępne
jak urządzić home office
fot. Pixabay.com

Zastanów się, w którym miejscu w domu będziesz mógł zorganizować taki zakątek i przygotuj je do tego. 

Miejsce dla pracusia

Stół wcale nie musi zamieniać się w Twoje biuro. Możesz wykorzystać go do przyjemniejszych rzeczy. Wcale nie będziesz musiał zwijać Twojego domowego biura za każdym razem, gdy rodzina będzie chciała zjeść obiad

Wiele firm i sklepów, sprzedających meble, idealnie wyszło z propozycjami i aranżacjami stworzonymi na miarę pracy zdalnej. Biurko nie musi być ogromne i zajmować wiele miejsca. 

Biurka do home office nie dość, że są malutkie, to jeszcze stylem możemy je dopasować do istniejącego już wystroju naszego mieszkania. Masz salon w stylu loftowym? Może wolisz styl boho? Kochasz naturalne drewno, a może wolisz szkło? Czegokolwiek oczekujesz od swojego domowego biura, wśród szerokiej oferty sklepów meblowych znajdziesz coś dla siebie!

Wąskie, krótkie, idealne do wstawienia nawet do salonu. Na każdą kieszeń i bez zbędnych kompromisów. Miejsce do pracy zdalnej może stać się Twoim ulubionym miejscem w domu. Wystarczy dobrze je zaplanować. 

Biurko to nie wszystko

Możemy wziąć laptopa i usiąść z nim na kanapie. Albo pochylać się nad klawiaturą, która leży na niskim stoliku kawowym. Te rozwiązania jednak na dłuższą metę sprawią, że będzie nas bolał kręgosłup. Jeśli więc chcemy oszczędzić sobie nieprzyjemności i dyskomfortu ze strony naszych pleców, warto pracę zdalną wykonywać na wygodnym krześle. 

Może to być zwykłe krzesło, które będzie pasowało do wystroju pomieszczenia, w którym pracujemy, abo krzesło obrotowe. To od nas zależy to, jakie siedzisko wybierzemy.

praca zdalna w domu
fot. Pixabay.com

Oprócz biurka i siedziska,ważne jest dobre oświetlenie. Najlepiej, jeśli biurko może stać blisko okna. Jeśli jednak nie możemy sobie na to pozwolić, zainwestujmy w jasną lampkę. Jest to dodatkowy koszt, ale oszczędzimy w ten sposób zadbamy o swój wzrok

Niech miejsce do naszej pracy będzie w ustronnym miejscu, gdzie nie będą nam przeszkadzały odgłosy pracy zdalnej partnera, lub partnerki, czy nauka zdalna naszych starszych dzieci. By oddzielić choć symbolicznie Twoje biuro od reszty domu, możesz postawić je za np ażurowym regałem.

Dzięki niemu odetniesz się od tego, co dzieje się w pomieszczeniu i nie będziemy się tak łatwo rozpraszać. Jednak mimo to miejsce home office powinno być łatwo dostępne, byśmy w każdej chwili mogli podejść do niego z łatwością niosąc kubek gorącej kawy. 

Zorganizowanie home office gwarancją sukcesu

Dobrze zorganizowane miejsce do pracy zdalnej to bardzo ważny element naszej produktywności. Prócz tego warto wyraźnie powiedzieć domownikom, w jakich godzinach pracujemy.

Unikniemy w ten sposób niepotrzebnego rozpraszania nas ze strony najbliższych. My sami również będziemy bardziej produktywni wiedząc, że pracujemy w danym przedziale czasowym. 

Praca zdalna to ogromne wyzwanie logistyczne. Jednak dobrze zorganizowana, może przynieść nam wiele korzyści. Warto więc zadbać o odpowiednie urządzenie miejsca do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here