Jak dbać o skórę głowy po przeszczepie

Jak zapewne doskonale zdają sobie Państwo sprawę, zabieg przeszczepu włosów nie należy do najprzyjemniejszych, bowiem polega on na znacznej ingerencji w skórę głowy, pod którą to wszczepiane są zdrowe cebulki włosowe mające za zadanie uzupełnić obszary, które są całkowicie lub też w znacznej części pozbawione włosów na skutek przebytej choroby, uwarunkowań genetycznych, albo też zgubnego działania czynników zewnętrznych (spośród których wymienić należy przede wszystkim wszędobylskie zanieczyszczenia, nieprawidłowe odżywianie, czy też nadmiar stresu skutkujący osłabieniem organizmu, a co za tym idzie – także naszej fryzury).

W jaki sposób powinni dbać o siebie pacjenci, aby w znacznym stopniu zwiększyć szanse przyjęcia się przeszczepionych mieszków włosowych i odzyskania wraz z włosami pewności siebie? Aby było to możliwe, lekarze przepisują takim osobom przede wszystkim środki przeciwbólowe, których zadaniem jest zmniejszenie dyskomfortu oraz bólu odczuwanego w niedługim czasie po zabiegu. Pacjentom przepisywana jest także neomycyna, a więc wysoce skuteczny i bezpieczny dla skóry antybiotyk, którym spryskiwać należy regularnie powierzchnię skóry głowy celem złagodzenia ewentualnych podrażnień oraz przyspieszenia procesów regeneracyjnych.

Warto także skonsultować się z lekarzem i zasięgnąć porady odnośnie szamponów, odżywek, czy też środków pielęgnacyjnych im podobnych, które stosowne być powinny po transplantacji do poprawy kondycji ogólnej naszej fryzury oraz zapobiegnięcia wystąpieniu ewentualnych powikłań. W przypadku, gdy zarówno sama procedura jak i konieczność przestrzegania rozlicznych wytycznych po jej zakończeniu wydają się Państwu zbyt przerażające, z przyjemnością informujemy, że zamiast decydować się na przeszczep mogą Państwo skorzystać ze skutecznej i bezbolesnej metody zagęszczania włosów poprzez aplikację włókien keratynowych w proszku lub sprayu. Przylegną one do samodzielnie wyhodowanej fryzury i niemalże w mgnieniu oka sprawią, że wyglądać ona będzie na znacznie puszystszą, lepiej odżywioną oraz zdrowszą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here