jak przygotować domowe spa
fot. Pixabay.com

Końcówka ferii zimowych to najlepszy czas, by o siebie zadbać fizycznie i psychicznie. Domowe SPA jest doskonałym pomysłem na weekendowy wieczór. Zwłaszcza, gdy  możemy zorganizować wcześniej zajęcie swoim dzieciom, lub nie wróciły one jeszcze od cioci czy babci z wakacji.

Jak się przygotować do zrobienia domowego SPA?

Aby chwile w domowym spa rzeczywiście były przyjemnością, warto się wcześniej do tego przygotować. Najważniejsze by zdać sobie sprawę z tego, że dbanie o siebie jest obowiązkiem każdej kobiety. Mowa o dbanie fizyczne, ale przede wszystkim zadbanie psychiczne.

SPA kojarzy nam się z idealnymi wakacjami, relaksem i wypoczęciem. SPA to skrót od łacińskiej sentencji Sanus Per Aquam. Oznacza to tyle co co zdrowy przez wodę. Dlatego planując domowe SPA warto poinformować rodzinę, że będziemy okupować dłuższy czas łazienkę.

Najlepiej, jeśli wyślemy partnera z dziećmi na spacer, lub inaczej zorganizujemy im czas. Zadbajmy o to, by nie musieć co chwilę przez drzwi łazienki odpowiadać na miliony pytań dzieci. 

Przygotuj kosmetyki – niekoniecznie te z drogerii

Zanim zamkniesz na klucz drzwi łazienki, przygotuj kosmetyki. Zastanów się jaki rytuał pielęgnacyjny zastosujesz i na podstawie informacji ogólnodostępnych, przygotuj odpowiednie kosmetyki. 

Postaw na domowe kosmetyki. Jeśli kochasz zapach kawy, możesz zrobić z niej pięknie pachnący peeling kawowy i użyć go w czasie domowego SPA. Możesz również stworzyć wcześniej sama kule kąpielową, lub maseczkę z ulubionych składników, które masz w domu.

Co jeszcze będziesz potrzebowała?

Koniecznie przynieś do łazienki jakieś przekąski. Może lubisz czekoladę? Albo jednak wolisz owoce? Nie zapomnij o filiżance z herbatą, szklance z wodą lub nawet jakimś napoju alkoholowym. Wycisz również telefon i włącz relaksującą muzykę. Zapal świece zapachową lub kominek, do którego wlejesz ulubiony olejek zapachowy. Możesz również zabrać ze sobą książkę. Łazienka gotowa!

Czas na relaks

Cały zabieg w Twoim osobistym SPA zacznij od zrobienia gorącej kąpieli. Użyj swoich ulubionych kosmetyków, lub domowych kosmetyków które wcześniej przygotowałaś. Następnie zmyj makijaż. Dokładny demakijaż powinien być podstawą każdego zabiegu na twarz.

domowe spa
fot. Pixabay.com

Rytuał na twarz krok po kroku

Po zmyciu makijażu, kolejnym krokiem powinno być użycie delikatnego produktu do mycia. Najlepiej, żeby była to jakaś pianka do mycia twarzy lub żel. Nie zapomnij o skórze szyi i dekoltu, które są równie delikatne jak skóra twarzy.

Następnie czas na peeling. Użyj dopasowanego do swojego typu skóry. Jeśli Masz wrażliwą cerę lub masz skłonność do pękających naczynek, lepiej podaruj sobie peelingi ziarniste. Zamiast nich zastosuj peeling enzymatyczny. Nie będziesz musiała go rozprowadzać po twarzy dłuższy czas, więc twoja skóra nie będzie podrażniona. 

Tak przygotowana twarz idealnie przyjmie potrzebne składniki odżywcze. W tym celu zastosuj maseczkę na twarz. Sama wybierz, czy ma to być maseczka nawilżająca, rozświetlająca, czy może ujędrniająca. Taki produkt powinnaś trzymać na skórze tyle czasu, ile poleca producent. Jeśli robiłaś maseczkę sama, możesz ją nałożyć na 5, a nawet 10 minut. 

Teraz, gdy głębsze warstwy skóry zostały odżywione, możesz nałożyć serum. Rób to delikatnie i rozprowadzaj po całej twarzy opuszkami palcy. Wklepując serum robisz delikatny masaż twarzy. Na zakończenie rytuału twarzy nałóż swój delikatny krem nawilżający. Jeśli zamierzasz jeszcze w ciągu dnia wychodzić z domu, zadbaj o to, by nałożyć na twarz filtr przeciwsłoneczny. 

Nie tylko twarz

zabiegi spa w domu
fot. Pixabay.com

Nie zapomnij o gorącej, relaksującej kąpieli. W jej czasie zrób peeling całego ciała. Zamiast niego możesz spróbować szczotkowania ciała. W tym celu zaopatrz się wcześniej w specjalne szczotki z naturalnym włosem. Umyj włosy i nałóż na nie maskę. po wszystkim nałóż na ciało balsam nawilżający. W ten sposób Twoje ciało będzie odpowiednio nawilżone. 

Takie SPA raz na jakiś czas powinna sobie zafundować każda kobieta. Nawet, jeśli całość zajmie Ci więcej niż godzinę, to czas dla Ciebie. Dzięki niemu odpoczniesz od natłoku myśli i ogromu spraw, które z każdej strony Cię otaczają. Dzięki takim chwilom będziesz mogła poukładać sobie wszystkie sprawy i spojrzysz na nie świeżym okiem. Pamiętaj, że zrelaksowana i szczęśliwa mama jest fundamentem dla szczęśliwej rodziny. Zaś partnerka, która miała chwilę o siebie zadbać i odpocząć jest wymarzoną kobietą każdego mężczyzny. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here