Zakup sprzęt rolniczy na aukcjach poleasingowych

0
1174

Chcesz rozwinąć swoją firmę, ale brak ci odpowiednich funduszy na zakup nowego sprzętu budowlanego, koparki, podnośnika czy innych urządzeń? Weź udział w aukcji poleasingowej i zdobądź to, czego potrzebujesz. W niskiej cenie!

Ta forma pozyskiwania profesjonalnego i używanego sprzętu w Polsce dopiero raczkuje. Na rynku skandynawskim ta praktyka doczekała się rzeszy zwolenników. Jak wyjawił Klaravik – lider wśród serwisów aukcyjnych w Szwecji, Danii i Norwegii, roczna sprzedaż na ich portalu wyniosła ponad 15.000 maszyn budowlanych, narzędzi, kontenerów, podnośników, ciężarówek oraz sprzętu rolniczego.

Jak pozyskuje sprzęt budowlany?

Każdy chyba przyzna, że to sprzęt deficytowy – nie łatwo znaleźć sprzedawcę. Skąd więc firma na rynku skandynawskim jest w stanie wystawić tak wiele ofert. Odpowiedź można znaleźć na stronie www.klaravik.pl. Jak wynika z podanych informacji, serwis współpracuje z największymi firmami z branży budowlanej, tj. Strabag, Skanska czy Ramirent w zakresie sprzedaży pojazdów i urządzeń poleasingowych.

Jak to działa, czyli jak kupować?

W serwisie prezentowane są przeróżne przedmioty, oprócz zdjęć i filmików – można pobrać instrukcję obsługi czy zapoznać się ze stanem książki serwisowej. Wiadomo nikt nie lubi kupować kota w worku. I tu mała uwaga! Ceny podane na portalu są cenami netto. Jak łatwo się domyśleć, wynika to z faktu, że najczęściej kupujący to osoby posiadające własną firmę. Natomiast serwis zawsze podaje wysokość VAT-u, tylko potrzeba na stronie się rozejrzeć.

Opłata aukcyjna

Aby wziąć udział w aukcji, trzeba założyć konto na serwisie Klaravik. Jeżeli już takim dysponujemy, możemy swobodnie składać swoje oferty kupna. Firma zastrzega, że nie nalicza prowizji. Jedynie wygrywający aukcję będzie musiał zapłacić opłatę aukcyjną, która wynosi co najmniej 50 zł netto.

Do wygrywającego po zakończonej aukcji zostaje wysłana faktura, a po uregulowaniu należności otrzymuje on numer telefonu do sprzedawcy. Z nim umawia już bezpośrednio termin odbioru. I jeszcze jedna ważna rzecz: to nabywca ma obowiązek zapewnić transport. Rzecz o której warto pamiętać, bo koparkę trudno nadać kurierem.

Warto na zakończenie dodać, że sprzęt nie należy do firmy Klaravik, serwis jedynie jest podmiotem pośredniczącym. Tak więc sprzęt dostępny jest w firmie sprzedającej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here