Zalety snu pod pościelą flanelową

O tym, że pościel ma wpływ na jakość snu, nie trzeba nikogo pouczać. Każdy, kto miał okazję spać pod źle dobraną względem pogody pościelą, dobrze wie, jak wielki dyskomfort może to spowodować. Dlatego tak ważne jest, aby pościel była dobrana pod kątem jej zdolności do termoizolacji oraz odprowadzania wilgoci. Poniżej skupiamy się na popularnych zestawach pościeli jesienno-zimowej, wykonanej z flaneli. Przedstawimy najważniejsze zalety pościeli flanelowej, podpowiemy kiedy i dlaczego warto spać właśnie pod nią oraz jak dbać o pościel, by zachowała swoje wyjściowe parametry. 

Flanela – dla osób szczególnie wrażliwych i wymagających 

Pościel może w rozmaity sposób oddziaływać na swoich użytkowników. W przypadku pościeli flanelowej główną zaletą jest jej miękkość, odczuwalna szczególnie w trakcie nocnego snu. Faktura pościeli jest przyjazna dla skóry i dopieszcza ją po całym dniu spędzonym poza domem. Najlepiej pod tym względem wypada pościel flanelowa bawełniana, której powierzchnia pokryta jest subtelnym, krótkim i gęstym włosiem. To właśnie ono będzie delikatnie stymulować Twoją skórę, wywołując odprężające uczucie relaksu. 

W okresie zimowym flanela okazuje się wyborem szczególnie trafionym. Pościel będzie izolować temperaturę, przeciwdziałając ubytkom ciepła. Z pewnością unikniesz zmarznięcia i wyziębienia, czyli niepożądanych szoków temperaturowych. Flanela jest polecana także dla seniorów, których problemy z krążeniem stawiają szczególne wymogi. W ich przypadku flanela może pomóc w stabilizacji termicznej organizmu, dzięki czemu obudzą się wypoczęci i pełni energii. 

Jak dbać o pościel flanelową – porady użytkowe 

Pościel flanelowa jest przyjemna w dotyku i miękka, a jej najważniejsze właściwości mogą pozostać niezmienione przez okres wielu lat. Wystarczy w tym celu odpowiednio zadbać o pościel oraz czyścić ją zgodnie z najważniejszymi zasadami. Przede wszystkim – nie należy przekraczać przewidzianej przez producenta maksymalnej temperatury prania. W wielu przypadkach jest to 60 stopni C, w których usuniesz wszystkie potencjalne plamy i zabrudzenia. Niestety, ale prana w źle dobranym programie, flanela może się skurczyć, gnieść, mechacić, wypłowieć, a także w inny sposób ulegać powoli postępującej degradacji. 

By uniknąć niepożądanego rozdarcia flaneli w trakcie snu, warto wybierać pościel dopasowaną do rozmiaru użytkujących je osób oraz materacy, na których śpią. Do najpopularniejszych rozmiarów pościeli flanelowej należą: 160×200 oraz 200×220. Pierwsza z nich (dostępna pod linkiem: https://nyks.pl/posciel/flanela/160×200) jest wybierana przede wszystkim przez singli oraz osoby śpiące na łóżkach jednoosobowych. Pościel 200×220 to wybór małżeństw oraz osób korzystających z łóżek dwuosobowych. 

Polecamy też kupować pościel flanelową w gotowych zestawach, składających się z poszwy i poszewek na poduszki. Niekiedy też zestawy zawierają prześcieradła, stając się kompleksowym wyposażeniem Twojego łóżka. W innym wypadku polecamy dobierać prześcieradła bawełniane, których właściwości termoizolacyjne będą pasować do pościeli flanelowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here