Nad Sołą i Koszarawą - nr 22 (53) - rok III - 15 listopada 2000

|poprzedni artykuł|   |spis treści|   |archiwum|   |strona główna|   |następny artykuł|

II Mistrzostwa Gminy Lipowa w biegu górskim

W dniu 8.10.2000 r., odbył się 7 Marszobieg z Lipowej na Skrzyczne (1257 m.n.p.m.) w cyklu edycji "ZDOBYĆ MOUNT EVEREST". W ramach tego marszobiegu przeprowadzone zostały II MISTRZOSTWA gminy Lipowej w biegu górskim. W zawodach uczestniczyło ogółem 87 zawodników z terenu całego kraju. Gminę Lipową reprezentowało 28 zawodników, w tym Słotwinę 17 a teren Lipowej 11 uczestników. Trasa biegu liczyła 5,5 km, a przewyższenie wynosiło 750 m. Marszobieg klasyfikowany był w grupach wiekowych oraz drużynowo. W grupie wiekowej do lat 13 dziewcząt I miejsce zajęła Ewa KOCUR z Lipowej. W grupie dziewcząt do lat 15 I miejsce zdobyła Natalia KUBICA ze Słotwiny reprezentantka gimnazjum. W grupie kobiet 20 lat i powyżej I miejsce zdobyła Danuta KUBICA ze Słotwiny. W grupie chłopców do lat 13 najszybszy był Wojciech Konior z Lipowej. W grupie chłopców w wieku 14-15 lat triumfował Aleksander Wisła ze Słotwiny. W grupie chłopców w wieku 16-19 lat I miejsce zajął Przemysław KUBICA ze Słotwiny. W grupie mężczyzn 20-29 lat zwyciężył Jacek Bistyga z Lipowej. W grupie mężczyzn w wieku 40-49 lat I miejsce zdobył Krzysztof Przybyłko z Lipowej. W grupie 50-59 lat najszybszy był reprezentant Koła PTTK "Stokrotka" w Słotwinie Kazimierz Bojdys. W grupie 60 lat i powyżej zwyciężył Józef Ćwikła ze Słotwiny. W klasyfikacji drużynowej: I miejsce zdobyła drużyna Koła PTTK "Stokrotka" w Słotwinie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Słotwinie, III miejsce drużyna Gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Słotwinie. Uczestnicy biegu, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrody ufundował Urząd Gminy w Lipowej. Organizacją Marszobiegu zajęło się Koło PTTK "Stokrotka" w Słotwinie pod kierownictwem prezesa Józefa Ćwikły.