Nad Sołą i Koszarawą - nr 5 (180) - rok IX - 1 Marzec 2006

  |poprzedni artykuł|  | |spis treści|  | archiwum|   | strona główna|   | następny artykuł|


 
ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
W ŻYWCU MOSZCZANICY

Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Moszczanicy proponuje ciekawe i atrakcyjne kierunki kształcenia dla absolwentów gimnazjum i dla dorosłych.

Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących to nowa nazwa szkoły rolniczej w Moszczanicy, która
w 2005 r. obchodziła swoje 60-lecie. Nowa jest nie tylko nazwa szkoły, nowe są także kierunki kształcenia. Dostosowane zostały do potrzeb środowiska lokalnego.
Utworzono takie kierunki kształcenia jak: technik agrobiznesu, technik hotelarstwa, technik żywienia i gospodarstwa domowego wspierających rozwój obszarów wiejskich o szczególnych walorach turystycznych, kulturowych i środowiskowych (np. agroturystyka).
Ukończenie wielu z tych kierunków daje dodatkowo uprawnienia do zakupu, dziedziczenia i prowadzenia gospodarstwa rolnego i agroturystycznego, korzystania z funduszy unijnych i kredytów preferencyjnych. Szkoła posiada uprawnienia do przeprowadzania zewnętrznych egzaminów zawodowych. Realizację zamierzeń ułatwia położenie szkoły w malowniczej okolicy, z dala od centrum miasta. Bez problemu można jednak dojechać do szkoły autobusami MPK nr 7 i 14 oraz PKS. Szkoła dysponuje także internatem na 120 miejsc z możliwością korzystania ze stołówki, świetlicy i biblioteki multimedialnej. Zapewnia uczniom całodobową opiekę pedagogiczną.
Szkoła oferuje następujące kierunki kształcenia:
* 4-letnie Technikum w zawodach:
- technik hodowca koni,
- technik agrobiznesu,
- technik żywienia i gospodarstwa domowego,
- technik hotelarstwa,
* 3-letnie Liceum Ogólnokształcące:
- Szkoła Mistrzostwa Sportowego w biathlonie, klasa przysposobienia obronnego,
* Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodach:
- mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych (3 lata),
- kucharz małej gastronomii (2 lata).

Szczegółowych informacji o szkole udziela sekretariat codziennie od godziny 8.00 do 15.00, telefony kontaktowe 033 4750570 do 71, internat 033 4750572.
Szkoła posiada również stronę internetową www.zsrio.moszczanica.pl

Jaka naprawdę panuje atmosfera w szkole w Moszczanicy może świadczyć wypowiedź jednego z uczniów na temat szkoły:

"Mam na imię Robert, jestem uczniem kl. IV Technikum Hodowli Koni. W tym roku kończę szkołę, nie zapomnę tej szkoły do końca życia. Tutaj nauczyłem się jeździć konno, brałem udział w zawodach sportowych. Atmosfera jest naprawdę fajna, nigdy tutaj nie odczułem podziału wiekowego. Uczniowie tej szkoły to jak jedna wielka rodzina. Nauczyciele są wymagający, ale chyba wszędzie tak jest. Czekam teraz na maturę i mam "stresa".
Drodzy Czytelnicy, trzymajcie kciuki za wszystkich maturzystów ...

do góry


Copyright © Nad Sołą i Koszarawą. Wszystkie prawa zastrzeżone.