Nad Sołą i Koszarawą - nr 13 (140) - rok  VII - 1 Lipca 2004

  |poprzedni artykuł|  | |spis treści|  | archiwum|   | strona główna|   | następny artykuł|


 
"MEDICUS" s. c.- fachowość, kompetencja i sprawność leczenia

N.Z.O.Z. "MEDICUS" s.c. w Żywcu funkcjonuje od 1998 r., początkowo w pomieszczeniach przy ul. Sienkiewicza 19, gdzie znajdują się:
- Poradnia Schorzeń Tarczycy,
- Poradnia Hepatologiczna,
- Gabinet Stomatologiczny,
które świadczą usługi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także Laboratorium Analiz Lekarskich (Certyfikat ISO 9002), Gabinet USG, Poradnia Medycyny Pracy wykonująca badania wstępne, okresowe, kontrolne i kierowców wszystkich kategorii.
W wyniku rozszerzenia działalności „MEDICUS” zaadaptował dla swoich potrzeb budynek przy ul. Garbarskiej 3, w którym działają:
- Ośrodek Chirurgii Laparoskopowej i Klasycznej,
- Centrum Stomatologii i Protetyki,
- Poradnia Chirurgii Ogólnej,
- Poradnia Chirurgii Dziecięcej,
- Poradnia Ortopedyczno - Urazowa,
- Poradnia Ginekologiczna,
- Poradnia Preluksacyjna,
- Poradnia Schorzeń Naczyń,
- Poradnia Proktologiczna,
- Poradnia Logopedyczna,
- Poradnia Rehabilitacyjna - pełny zakres zabiegów rehabilitacyjnych,
- RTG, USG,
- Pielęgniarska opieka długoterminowa w domu pacjenta, przyjmujące pacjentów ubezpieczonych w N.F.Z., a także gabinety prywatne:
- endokrynologiczny,
- kardiologiczny, prowadzone przez cenionych specjalistów ze znanych ośrodków klinicznych.
W Ośrodku Chirurgii Laparoskopowej i Klasycznej "MEDICUS" wykonywane są następujące zabiegi metodą klasyczną:
- operacje tarczycy,
- operacje przepukliny, żylaki kończyn dolnych,
- zabiegi proktologiczne, m.in. żylaki odbytu,
- stulejek wnętrostwa,
- zabiegi ginekologiczne,
- zabiegi urologiczne,
- zabiegi altroskopowe kolana i inne zabiegi ortopedyczne,
- zmiany skóry i tkanki podskórnej: znamiona, blizny, tłuszczaki, kaszaki.
Zakres zabiegów laparoskopowych obejmuje:
- usunięcie pęcherzyka żółciowego,
- przepukliny pachwinowe,
- laparoskopię diagnostyczną,
- zabiegi ginekologiczne,
- zabiegi urologiczne.
Laparoskopia jest nową i dzięki swoim niezaprzeczalnym zaletom coraz powszechniej stosowaną metodą, m.in. w chirurgii ogólnej, urologii i ginekologii. Atutem tego typu zabiegów, najbardziej zresztą odczuwalnym dla pacjentów, jest mniejsza bolesność pooperacyjna i szybszy powrót do zdrowia. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów laparoskopowych jest m.in. usunięcie pęcherzyka żółciowego. W tym przypadku rezygnuje się z dużego cięcia powłok brzusznych, co zmniejsza radykalnie uraz operacyjny. Pobyt pacjenta skraca się z 7 - 14 dni do max. 48 godzin. W przypadku zabiegów metodą tradycyjną pełny powrót do zdrowia trwa ok. 40 dni, a w przypadku laparoskopii do 7-10 dni.
Jak powiedział nam dr Maurycy Jakubiec - dyrektor N.Z.O.Z. "MEDICUS" s.c., poradnie, laboratorium, ośrodek chirurgii itp. wyposażone są w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i operacyjny. W roku bieżącym zakupiono m.in. aparat USG z kolorowym obrazowaniem przepływów, jedyne tego rodzaju urządzenie na Żywiecczyźnie. Zabiegi wykonywane są technikami endoskopowymi - laparoskopami. Operują specjaliści wysokiej klasy. Zabiegi urologiczne np. przeprowadza dr hab. Jacek Ogrodnik, który dojeżdża do Żywca z Warszawy.
W związku z dużym zapotrzebowaniem na usługi lekarzy "rodzinnych" 1 stycznia "MEDICUS" uruchomił w swoim Zakładzie przy ul. Garbarskiej 3 Poradnię Lekarza Rodzinnego.
Jeżeli Szanowni Czytelnicy jesteście zainteresowani objęciem bezpłatną opieką lekarską w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej przez MEDICUS N.Z.O.Z. to należy wypełnić deklarację wyboru lekarza POZ. Deklaracje znajdują się w rejestracji przy ul. Garbarskiej 3. W razie jakichkolwiek wątpliwości personel przychodni udzieli Państwu wyczerpujących informacji również telefonicznie (860-25-10). Złożenie deklaracji POZ umożliwi również Czytelnikom korzystanie z bezpłatnych porad lekarskich w następujących poradniach:
1. Poradni schorzeń tarczycy
2. Poradni chirurgii ogólnej
3. Poradni chirurgii dziecięcej
4. Poradni ortopedyczno-urazowej
5. Poradni proktologicznej
6. Poradni preluksacyjnej
7. Poradni hepatologicznej
8. Poradni ginekologiczno-położniczej
9. Poradni schorzeń naczyń
10. Poradni logopedycznej
11. Poradni stomatologicznej
12. Poradni rehabilitacyjnej
jak również wykonywania badań laboratoryjnych, zdjęć RTG, badań USG oraz wykonywania zabiegów operacyjnych w Ośrodku Chirurgii Laparoskopowej i Klasycznej. I co ważne: zmiana lekarza POZ nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Lekarz rodzinny gwarantuje krótki okres wyczekiwania na wizytę, pełny zakres opieki lekarza podstawowej opieki, dobrą organizację pracy, w pełni kompetentny personel przychodni i co bardzo istotne: możliwość korzystania na miejscu z diagnostyki laboratoryjnej, rentgenowskiej, USG, czy też rehabilitacji. Do dyspozycji pacjentów Poradni Lekarza Rodzinnego są także wszystkie poradnie, gabinety oraz ośrodek chirurgii laparoskopowej i klasycznej, o których piszemy w niniejszym tekście. "MEDICUS" współpracuje ściśle także z innymi poradniami specjalistycznymi, którymi sam nie dysponuje (laryngologiczną, okulistyczną przy ul. Sienkiewicza). Wprowadza do swej działalności szczepienia ochronne, poza tymi obowiązkowymi.
"MEDICUS" ma umowę - co bardzo ważne z NFZ na świadczenie usług pielęgniarskich dla przewlekle chorych w domu.
Od początku swej działalności Zakład świadczy usługi w zakresie medycyny pracy, czyli przeprowadza badania wstępne, okresowe, kontrolne pracowników, kierowców z szeregu zakładów i instytucji miasta Żywca i powiatu żywieckiego. Dr Jerzy Mojżesz, lekarz chorób wewnętrznych, uprawniony do badań specjalistycznych z zakresu medycyny pracy mówi o dużych możliwościach MEDICUS-a w zakresie wykonywania badań lekarskich dla kandydatów na kierowców, badań okresowych kierowców, które wykonywane są sprawnie, szybko i tanio. Paleta usług MEDICUS-a jest ogromna i realizowana w komfortowych warunkach dla pacjenta, z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy wiedzy i techniki medycznej. Poniżej podajemy adresy i numery telefonów do MEDICUS-a.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
"MEDICUS" s.c., 34-300 Żywiec
ul. Sienkiewicza 19, tel./fax (33) 861 16 45
ul. Garbarska 3, tel./fax (33) 862 07 39, tel. (33) 860 25 10
Czynny od poniedziałku do piątku od 7.00 do 20.00

 

Text i foto: A. Matlakiewicz

do góry


Copyright © Nad Sołą i Koszarawą. Wszystkie prawa zastrzeżone.