W redakcyjnym obiektywie.
Odnowiony i postawiony w nowym miejscu na Targowicy pomnik, upamiętniający zbrodnię niemieckich okupantów na Polakach w czasie drugiej wojny światowej razi dwoma błędami ortograficznymi - "niemcy" i "polaków" napisano z małej litery. Pisownia w tej formie nie przystoi ani do zasad obowiązującej pisowni polskiej ani czasów, w których żyjemy. Nie obrażajmy siebie i naszych sąsiadów w przeddzień przystąpienia do Unii Europejskiej. Pomnik powinien wzywać do pokoju i pojednania.
Jezdnia na ulicy Komorowskich straszy dziurami, wybojami i koleinami. W dni słotne lub w czasie zimowych roztopów elewacje budynków są oblewane strugami wody i błota spod kół jadących samochodów. Efekt -tynki nie wytrzymują takiej ilości wody i po pewnym czasie odpadają od lica ściany. Drogowcy nie przejmują się wcale a właściciele budynków zmuszeni są prawie co rocznie uzupełniać tynki i
malować elewacje. Kto im za to zapłaci?
Hotel Maxim w Żywcu przy al. Piłsudskiego powiększył dotychczasową bazę noclegową w mieście. Oprócz oddanego do użytku w roku ubiegłym Maxima funkcjonują hotele: "Roma", "Nad Sołą", "Staropolski", "Grota" i "Dębina".

Budynek, a szczególnie przylegające do niego place Powiatowej Straży Pożarnej w Żywcu zawsze lśnią czystością i ładem.